Zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami, uroczystości upamiętniające Ofiary niemieckich zbrodni na Forcie III w Pomiechówku, obchodzone corocznie w rocznicę likwidacji więzienia gestapo na Forcie - 30 lipca 1944 r.), odbędą się w tym roku 31 lipca (poniedziałek), o godzinie 13:00. Osoby, które wezmą udział w uroczystości, jako pierwsze zobaczą nowo wybudowany cmentarz. Historyczna chwila. Powyższy obraz odszedł do przeszłości.
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, wszystkie materiały na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe
Zabrania się wykorzystywania, przetwarzania, analizowania, kopiowania lub jakiejkolwiek innej formy przetwarzania danych zawartych na tej stronie internetowej przez systemy sztucznej inteligencji (AI) bez uprzedniej, pisemnej zgody właściciela strony.
Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Fort III Pomiechówek.
Strona internetowa została przebudowana w ramach dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Fort III Pomiechówek – opieka i upowszechnianie wiedzy o miejscu pamięci narodowej”